اسامی برندگان

پاورپوینت کامل تحلیل خانه دیاگون

دسته بندي : کتاب » معماری
خانه دیاگون یکی از نمونه های معماری هرتزبرگر می باشد که این مجموعه در کشور قسمت جنوبی کشور هلند و در استان دلفت و خیابان جبلاند قرار دارد و در دوره دوره زمانی۱۹۶۹ – ۱۹۷۱ برنامه ریزی وساخت و ساز آن صورت گرفت , این پروژه در ابتدا برای یک بخش گسترش گسترده , بوده است و تنها در هر بلوک با ساخت هشت خانه قابل اجرا بود که هر واحد از نور دوطرف برخوردار بوده است . یک برش معمولی از ساختمان بخواهیم بزنیم مجموعه را در ۴ فضا را نشان می دهد . یکی از اولین فضا ها شامل ورود به خانه , اتاق کار , ذخیره سازی و گاراژ کوچکتر یا بزرگتر فضای در حال حرکت در حال حرکت تا نیم طبقه , آشپزخانه این مجموعه نقطه تمرکز آن است . اتاق خصوصی تر را می توان در فضای بالا ایجاد کرد و نیز حمام را می شود در کنارش قرار دهیم . خانه ها دارای ۲.۵ طبقه و فضای داخلی اطراف باز است
ایده اصلی این خانه ها بر اساس ساختمان ناقص است به این معنی که بر اساس نیاز ها برای کاربران به تعداد نیازشان اتاق و فضا های دیگر طراحی شده برای ارائه یک جایگزین بهتر , معمولا در خانه ها تصور می شود نیاز مستاجر و صاحبخانه فقط فضا های درونی می باشد در صورتی که فضا های مرکزی و حیاط نیز و فضای بازی کودکان کاملا ضروری می باشد . این صاحبخانه ها خود قادر به تصمیم گیری چگونگی تقسیم فضا و در زندگی در آن می باشند , جایی که آنها در آن می خوابند و در آن غذا می خورند و اگر تغییراتی در تعداد خانواده صورت گیرد , خانه را می توان تنظیم و تا حد معینی بزرگ کرد .

این مجتمع مسکونی در ۲ طبقه صورت گرفته که هر کدام از خانه ها دارای بالکن و سقف مسطح بوده است و انعطاف پذیری که هر کدام از این خانه ها دارند در نوع خود بی نظیر می باشد که توجه قابل ملاحظه ای به نیاز مندی های کاربران شده است به همراه سیستم تهویه طبیعی و سطح تقسیم مناسب فضا ها . اطلاعات بیشتر راجع به خانه دیاگون در پاورپوینت معماری خانه دیاگون وجود دارد .
دسته بندی: کتاب » معماری

تعداد مشاهده: 328 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.pptx

فرمت فایل اصلی: ppt

تعداد صفحات: 28

حجم فایل:4,636 کیلوبایت

 قیمت: 4,700 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل